Smolfousi

Smolfousi jsou chlapecký oddíl oddílu Zelený Šíp Dobřany. Jsou zde dvě věkové kategorie: skauti (11 - 15 let) a vlčata (6-10 let). Schůzky máme v pondělí, vlčata od 16:00 do 17:00 a skauti od 17:00 do 18:00. Každý měsíc se snažíme pořádat různé výlety a výpravy. Jednou za rok jezdíme na tábor u Úterského potoka.
A kdo přesně jsme a jak to v našem oddíle vypadá? To už vám poví texty našich členů.

Jsme ze střediska Zelený Šíp ležícího v Dobřanech na skautském ostrově na řece Radbůza. Náš oddíl se nazývá Smolfousi a vede jej Jan „Taťka“ Smola. Na schůzkách každé pondělí se často věnujeme různým činnostem, jako jsou šifry, uzly, střelba z luku či vzduchovky, anebo hrajeme různé hry. Tábor máme v létě u Trpíst u Úterského potoka (vaří tam lépe než jako ve školní jídelně :). Co se naučím na schůzkách, to i využiji na táboře. Jsme skvělý kolektiv s ještě lepšími vedoucími.

-Pepa Baloun - Chose

Ve Smolfousech se nemusíte ničeho bát. Je tam skvělý kolektiv, ideální příležitost pro děti najít si kamarády a prozkoumat přírodu. Na báječně vedených a zábavných schůzkách nabízíme pod vedením skvělých vedoucích psychický i fyzický rozvoj. Věru nudit se tu nebudete. Vše se ale neděje jen na schůzkách, existuje totiž i skautský tábor, který posílí schopnosti dětí ve všech stránkách a zlepší i fyzičku. Mimochodem, je tam skvělá kuchyně, přátelský kolektiv a odborný dohled. Ve skautu se také nabízí účast v celostátních skautských soutěžích, kde jsme mimochodem velice úspěšní.

-Kryštof Mařík - Kikilinka

Náš skautský oddíl nabízí schůzky plné zábavy a her. Vaše dítě je zde v naprostém bezpečí, ale hrozí mu ztráta mozkových buněk, anebo naopak jejich příbytek. Jsou zde schůzky pro menší i větší děti. V létě se koná čtrnáctidenní tábor plný aktivit, ať už zábavnějších nebo méně zábavných. Je zde luxusní kuchyně a skvělí vedoucí. Každý rok se vybere téma, často je filmové. Jsou zde denní i noční hry. Je tam také možnost ochlazení v potoce.

-Tomáš Hančík - Borovička

Náš oddíl Smolfousi pořádá krásné tábory. Na táboře máme skvělou kuchyni a velice ochotné vedoucí. Náš tábor je plný her. Také každé pondělí od září do léta hodinové schůzky, na kterých se děti naučí základní chování v lese, různé šifry, ale hlavně jsou plné zábavy. Každý rok je nějaké téma, podle kterého se také vymýšlí program.

-Vašek Kule

Dobřanští skauti jsou kamarádský spolek, každý týden v pondělí máme schůzky. Dokonce i každý rok jezdíme na tábor. Je tu skvělý kolektiv a skvělí vedoucí. Na těch schůzkách děláme každý týden něco jiného, například vážeme uzly, sportujeme či hledáme různé věci.

-Viktor Pešek