27.4.2024

Jarní přespávačka v klubovně

Mezi dny 26. a 27. 4. (tj. pátek a sobota) proběhla přespávačka v naší klubovně. Účast byla hojná, účastnili se skautky, skauti i mnoho vedoucích. Samotnou přespávačku organizoval Milda.

Začali jsme se scházet po půl páté. Protože oddíl Smolfousi má letos táborové téma Piráti, tak plán na večer byl, že si jako tradičně na tábor vyrobíme meče z klacků. Klacky jsme měli už předem nařezané a oloupané, stačilo je jen nazdobit. Každý si mohl svůj meč upravit frézou a šmirglem, ozdobit pájkou, napínáčky, provázky, látkami na rukojeť a tak podobně. Kdo už měl ozdobeno, mohl si upéct něco na ohni, zahrát si fotbálek nebo fotbal. Taky jsme zpívali u ohně a pekli si brambory. Před spaním nám ještě Milda udělal přednášku o pirátech a podívali jsme se na film Stoletý stařík. Druhý den ráno byla klasicky rozcvička, opět volná zábava a na závěr další Mildova přednáška, tentokrát na téma dějiny 20. století a Rusko. Pak už jsme si jen procvičili nové vědomosti v Mildovo AZ-kvízu a v dobré náladě se rozešli domů.

Doufám, že se akce všem líbila a že se sejdeme brzy na nějaké další.

Šimon

20.4.2024

Závody vlčat a světlušek

Dne 20.4. proběhl Svojsíkův závod vlčat a světlušek, tedy skautské závody dětí do jedenácti let. Z našeho oddílu se zúčastnila chlapecká družina Smolfousi a dívčí družina Berušky. Přečtěte si text Metyho Milta, který se závodu zúčastnil.

Sraz jsme měli ráno na vlakovém nádraží v Dobřanech. Bohužel se nás sešlo jen pět místo osmi. Vlakem jsme přijeli na Přeštice - zastávka, odkud nás autem odvezli ke střelnici v Přešticích, kde se závody konaly. Museli jsme překonat osm stanovišť, například práci s mapou nebo zdravovědu. Nakonec jsme získali 92 bodů z 100 a my kluci jsme skončili na druhém místě. Holky byly čtvrté. Po doběhnutí jsme si opekli buřty a odpočinuli.

Doufáme, že si všichni závod užili a i přesto, že ani druhé místo klukům k postupu nestačilo, jsou snad všichni se svými výsledky spokojeni. Tak zase příště za dva roky!
Děkujeme všem dětem, které se závodů zúčastnili za krásnou reprezentaci našeho střediska.

Šimon a Mety a Šůta

12.4.2024

Výprava do Trpíst

Od pátka 5. 4. do neděle 7. 4. jsme jeli na výpravu do Trpíst.

V pátek 5.4. se na dobřanském nádraží sešli skauti z obou oddílů. Cesta trvala zhruba 45 minut, po výstupu z vlaku se většina účastníků dopravili do cíle pěšky. Začalo se vybalovat a poté následovala večeře. Následoval volný čas, po kterém přišlo na řadu uvedení do příběhu formou vytáhnutí z postele a imitací mužích v černém, kteří nás informovali o ukradení šperku.

Ráno začalo svižnou rozcvičkou vedenou našimi vedoucími. Po rozcvičce následovala ranní hygiena a snídaně. Uplynula chvilka volného času a pokračovalo se dále v příběhu, dvě družinky vyslýchaly svědky, rozmístěné různě po okolí. Následně po této dobře odvedené práci měli účastníci chvilku na oddych, ale ta netrvala dlouho a šlo se dále vyšetřovat. Stopy nás zavedly až k informacím o času a místu, kde bude čekat korunní svědek. V té době byl čas oběda, po kterém byl zhruba hodinu a půl dlouhý polední klid. Pak jsme šli na misi, když jsme došli na místo setkání a skutečně našli svědka. Nebyl ale čas se dlouho vybavovat, po agentech začali střílet odstřelovači a my jsme museli provést svědka do bezpečného místa. Odstřelovači ho ale bohužel zasáhli a na následky zranění zemřel. Když se obě družiny vrátili do tábora, dostali chvíli na oddych. Hned se k nám ale dostala zpráva, že odstřelovači jsou na útěku, a my je museli jsme je vystopovat. Po těchto hrách už byl večer a všichni v táboře si sedli k ohništi a začali opékat večeři.

Další ráno byla opět rozcvička a stejné věci, co se děly předešlý den. Pak nám ale špeh ohlásil, že nedaleko tábora se nacházejí dva ze zločinců. My jsme je chvíli sledovali a brzy zatkli. Vytáhli jsme z nich, kde se nachází jejich šéf a rychle ho běželi chytit. Když jsme tam přiběhli, začal utíkat, ale my ho dohnali a zatkli. Šperk bohužel ukončil ztracen hluboko v Úterském potoce. Tímto zakončil příběh a následoval už pouze odpočinek. Část lidí se šla projít, zbytek hrál hry nebo vařil. Po výborném obědu byl úklid tábora a přípravu na odjezd. Z nádraží se odjelo zhruba kolem třetí a kolem čtvrté se výprava úspěšně dostala domů.

Účast byla i přes pozdní čas ohlášení vskutku dobrá. Osobně si nemyslím, že by se někdo na výpravě nudil. Celková doba výletu byla skvělá a promyšlená.

Borovička

Další stránka