Dupíci

Heslo: Sloužím
Motto: RS příkladem

Dupíci jsou oddílem sdružujícím všechny vedoucí ve středisku Zelený šíp do 26 let, tedy členy RS kmene. RS znamená rovers scouts/rangers scouts. RS kmeny jsou tedy skupinou členů Junáka přibližně mezi 15 až 26 lety (po celé ČR). Jak poznat člena RS kmene? Podle červené šňůrky na kroji a znaku RS na rameni.

Kroj RS

Aktuálně oddíl Dupíků vede Lenka "Šůta" Šístková. Nepravidelně se scházíme a plánujeme program a výlety pro malé skauty a skautky, podporujeme a informujeme se, plníme své skautské RS povinnosti, řešíme všechno a nikdy nic nevyřešíme. Společně s kmenem old skautů (sdružujícím skauty nad 26 let) připravujeme program pro mladší členy a staráme se o údržbu a chod střediska.

Teepee - sídlo RS na táboře

Členem Dupíků se mohou stát skauti a skautky z oddílů Smolfousi a Bílá stopa po dovršení věku 15 let či ukončení povinné školní docházky. O jejich přijetí do kmene Dupíků rozhoduje rada RS kmene volbou. V našem středisku se rada RS kmene pochopitelně skládá ze všech členů Dupíků, jejichž hlas je rovný. Hlasování zpravidla probíhá na letním skautském táboře před slavnostním slibovým táborovým ohněm. Shledá-li rada, že je skaut/skautka dostatečně schopný a zodpovědný, je přijat do RS kmene zpravidla při slavnostním slibovém táborovém ohni. Členství Dupíků končí dovršením 26 let a přijetím do kmene old skautů.