O středisku

Jsme skautské středisko Zelený Šíp Dobřany. Co to ale znamená?

Snad už každý ví, kdo jsou skauti. Jsou to aktivní lidé s kladným vztahem k přírodě. Skaut hravou formou rozvíjí všechny možné schopnosti a dovednosti, což děti nejen baví, ale může jim být i později užitečné, třeba i v zaměstnání. Každý skautský kolektiv je soudržný a přátelský, takže každý člen najde podporu, když ji potřebuje. České skauty sdružuje organizace Junák - Český skaut.

Středisko je organizační jednotka skautů. Je v téměř každém městě, ve větších městech jich bývá i několik. Střediska se dále dělí na oddíly. U nás jsou dva dětské oddíly - dívčí oddíl Bílá stopa a chlapecký oddíl Smolfousi. Pak je zde ještě roverský kmen Dupíci, kde jsou sdruženi všichni skauti, kteří jsou dost staří a zkušení na to, aby mohli připravovat program a vést druhé dva oddíly. Oddíly fungují z větší míry nezávisle, ale často spolupracujeme i v rámci střediska.

Zelený šíp je prostě název našeho střediska, abychom se odlišili od ostatních.

No, a naše středisko sídlí v Dobřanech, kde se scházíme a máme klubovnu,takže členy jsou u nás lidé z Dobřan a okolí. Ale ať už jste odkudkoli, budeme rádi, když se k nám přidáte.