Oldskauti

Kmen dospělých neboli Oldskauti (OS) jsou součástí střediska Zelený Šíp. Skaut totiž nesdružuje jen děti, ale i dospělé, kteří se neregistrují u oddílů dětí(skautky, skauti, světlušky a vlčata). Když je někomu z oddílu dětí něco nad 15 let, stává se obvykle členem tzv. RS kmene a poté se v 26ti letech stává členem kmene Oldskautů. V mnoha střediskách má kmen dospělých svůj vlastní program, třeba turistiku nebo sběratelství. Oldskauti mají taky své vlastní jamboree či rady. V našem středisku OS působí u dětí a společně s RS a ostatními vůdci se o ně starají, připravují jim program na schůzkách či na táboře a vedou děti po jejich skautské cestě životem. A jak poznáte člena OS? Členové kmene Oldskautů nosí modrou šňůrku a nášivku OS na kroji.