Klikněte zde pro přechod na kalendář akcí.

26. až 27. 4. 2024

Přespání v klubovně

Z pátka na sobotu (26.-27.4.) přespíme s velkými skauty a skautkami v klubovně. Hlavní naplní bude výroba a především dekorace mečů na tábor.
Na ostrov můžete přicházet v pátek od 16:30 do přibližně 17:30. K výrobě očekávejte připravené rašple, smirkové papíry, venkovní barvy na dřevo, frézovačku na vyrytí ornamentů, látku na rukojeť apod. Proběhne následná večeře a film.
V sobotu se nasnídáte a nastane diskuze o tématech z moderní historie, která vyvrcholí Az-kvízem. Je možná i dodělávka mečů a tréning s nimi, či jiné hry. Konec akce přijde v 11:30 v sobotu před obědem.

S sebou:
něco na večerní opečení (buřt, klobása, pečivo...)
snídaně (+ čaje, možno i pytlíkové kaše či polévky - k dispozici varná konvice, nikoli nádobí)
NŮŽ - na výrobu mečů
jakákoli jiná věc, kterou by jste si chtěli meč vyzdobit - URČITĚ VÍTÁME
kompletní seznam v přiloženém souboru

Více informací v přiložené přihlášce, jejíž dolní část přinesete na ostrov. (dostali jste na schůzce)
Těšíme se a doufáme, že akce bude zábavná a přínosná pro všechny z vás.

přihláška na akci, seznam věcí co s sebou. (pravděpodobně jste obdrželi na schůzce)

Milda

28.3.2024

Výprava do Trpíst

O víkendu od 5. do 7. dubna proběhne výprava do Trpíst. Odjezd z Dobřan v pátek vlakem, sraz v Dobřanech na nádraží v 15.45. Na našem tábořiště v Trpístech bude připraven program. K obědu budou jednou karbanátky a jednou špagety. Za obědy se bude platit cca 300 Kč (rozpočte se zpětně). Návrat je v neděli odpoledne. Jedou skauti, skautky a starší světlušky.

S sebou:
Karimatku, spacák, ešus, baterku, nůž, hrnek, příbor, teplé oblečení a pevnou obuv, KPZ, skautský šátek, toaleťák, 2 lahve vody a 4 brambory.

V pátek si vemte vlastní večeři, v sobotu snídani a k sobotní večeři něco na oheň. Svačiny sbalte dle potřeby. Obědy a snídaně v neděli jsou zajištěny.
Těšíme se na vás.

18.3. 2024

Zrušení výpravy

Zdravím všechny, bohužel z důvodu nemoci ve vedení musíme zrušit výpravu na Šukačku tenhle víkend. Snad to někdy příště vyjde.

22. - 24.3.

Výprava na Šumavu

O víkendu 22. - 24.3. se uskuteční výprava na Šumavu do osady Šukačka. Sraz je na dobřanském nádraží v pátek 22.3. v 15.40. Cena výletu je 900 Kč. Stravování bude zajištěno. Návrat v neděli odpoledne. Akce je pro skauty a skautky z obou oddílů (ne vlčata ani světlušky). Těšíme se na vás. Více info v přiložené přihlášce.

Přihláška na výpravu na Šukačku

17.3.2024

Nové webovky!

Tímto dnem po dlouhé a úmorné práci spouštím naše nové webové stránky. Najdete zde informace o našem středisku, kontakty, zajímavosti, ale i různé fotky a zápisky z akcí, nebo naopak co se bude konat. Pokud by vám přesto něco chybělo, neváhejte se ozvat, třeba na náš střediskový email či někomu napsat.

Další stránka